Taip, vienintelė viešoji Vilniaus miesto pirtis šiuo metu neveikia, nes po didžiulės nelaimės joje dabar atliekami tyrimai. Tikėtina, kad toje pačioje vietoje viešoji Vilniaus pirtis pradės veikti jau po metų. Deja, šiuo metu kitoje vietoje įrengti naują pirtį neįmanoma, nes Vilniaus miestas skendi skolose dėl per mažų įplaukų į miesto biudžetą.

    Seimas nusprendė, kad Vilniaus mieste dirbančių žmonių didžioji dalis sumokėtų mokesčių atitenka kitiems miestams, t.y. jei Vilniuje dirbantis asmuo sumoka 100 Lt mokesčių, tai į Vilniaus miesto savivaldybės biudžetą patenka tik 21 Lt, o 79 Lt perskirstomi kitoms savivaldybėms, kuriose nėra tiek daug dirbančiųjų. Ar tai – teisinga? Į šį klausimą turi atsakyti vilniečiai, nes, pavyzdžiui, iš Kauno mieste dirbančių žmonių sumokėtų 100 Lt mokesčių į Kauno miesto savivaldybės biudžetą patenka 97 Lt, o likę 3 Lt atitenka kitiems šalies rajonams.

    Kodėl Vilniaus miesto sąskaita lopomos visos šalies bėdos? Ar Vilnius neturi problemų, ar Vilniui nereikia naujų darželių, gatvių remonto? Ciniškas šios Vyriausybės požiūris į Vilniaus miestą nedovanotinas, nes ir Vilnius turi bėdų, kurių sprendimui reikia lėšų. Net neabejoju, kad Vilniaus miesto savivaldybė norėtų kuo greičiau atstatyti sugriautą pirtį ir stengsis tai padaryti, tačiau tai, kaip ir daugybę kitų projektų mieste, būtų galima padaryti greičiau, jei iš vilniečių sumokėtų 100 Lt mokesčių Vilniaus miestui sugrįžtų bent 50 Lt.