Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento specialistai atkreipia dėmesį, kad balkonai ir terasos, kurie yra konstruktyviai susieti su keliems savininkams priklausančių patalpų išorinėmis sienomis, yra traktuojami kaip bendro naudojimo patalpos, pvz.: studentų bendrabučiai, bendrabutinio tipo namai ir kt. Taigi, remiantis šiuo aiškinimu, straipsnis, pagal kurį yra draudžiama rūkyti bendro naudojimo patalpose, galioja ir rūkymui balkonuose, todėl pažeidėjui gali būti skiriama administracinė nuobauda, t.y. numatytas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 litų.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas yra gavęs piliečių laiškų dėl rūkymo balkonuose. Dažniausiai skundžiamasi, kad dėl neatsakingo kaimynų elgesio žmonės neturi galimybės savęs ir savo vaikų apsaugoti nuo pasyvaus rūkymo keliamų pavojų sveikatai. Atsižvelgdama į piliečių skundus, NTAKD visada skatina geranorišką piliečių bendravimą ir siūlo su kaimynais tiesiog pasikalbėti ir apeliuoti į jų sąmoningumą bei geranoriškumą. Taip pat departamentas ragina laiptinės skelbimų lentoje ar kitoje matomoje vietoje pakabinti informacinį lapelį apie rūkymo sukeliamus nepatogumus bei nepasitenkinimą. 

Seimo narė A. Zuokienė nuoširdžiai skatina visuomeninę iniciatyvą, kurios metu lipdukais su užrašu – „mes nerūkome“, „rūkymas kenkia visų sveikatai“ ir pan. būtų ženklinami privatizuotų butų, bendro naudojimo balkonai, laiptinės ir kitos viešos vietos. Tokios akcijos išpildymas būtų draugiškos kaimyninės aplinkos ženklas.