Ketvirtadienio, birželio 16 d., Žinių radijo laidoje nepriklausomas ekspertas, Nacionalinio vėžio instituto fitoterapeutas Juoza Ruolia pritardamas, kad ministerijų sintezė saugant žmonių sveikatą – svarbiausias ir šiandien visiškai apleistas aspektas, piktinosi, kaip šiuo metu valstybinės institucijos, galinčios reikšmingai prisidėti saugant Lietuvos žmonių sveikatą, rodos, snaudžia. „Važiuodamas į savo gimtąją Ignaliną matau žydinčius laukus, purškiamus herbicidais, populiariai vadinamais „randapu“. Kur Aplinkos apsaugos ministerijos akys, kur pareigūnai, nematantys, kaip augalai purškiami prieš pat jų nurinkimą?“ – piktinosi ekspertas.

Kaip projekto „Nedelsk“ iniciatorė ir vadovė esu sunerimusi, kadangi tokie purškimai lemia ir maisto kokybę, perduodamos kancerogeninės medžiagos, kurios organizme sukelia ar paskatina vėžinių auglių vystymąsi.

Kreipiausi į Aplinkos ministeriją ir paprašiau mane informuoti, ar tikrai nėra priežiūros ir ar tikrai ūkininkai neviršija leistinų grafikų ir normų, kaip tai kontroliuojama.

Papildyta: 2016 07 22

Gavau Aplinkos ministerijos atsakymą-nukreipimą į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir į Valstybinę augalininkystės tarnybą prie Žemės ūkio ministerijos. Kreipiausi į šias tarnybas, tikiuosi bus atsakyta į klausimus.

Papildyta: 2016 08 24

Iš institucijų gavau atsakymus, paaiškinimus, kaip kontroliuojamas laukų purškimas, kokios yra nustatytos normos ir kaip vykdoma kontrolė. Atrodo, viskas kontroliuojama, bet tikriausiai visada atsiranda išimčių.