Užduok klausimą Agnei: info@netylek.lt

 

Daugiau atsakymų rasite Agnės Zuokienės youtube kanale. SPAUSTI ČIA.

 

  Nei vienas sveikas žmogus savanoriškai nesiveržtų patekti į ligoninę. Juk ligoninės palatos slegia, ten duoda ne itin skanų maistą ir gulėti visą dieną lovoje nėra taip smagu. Tačiau sergantys žmonės neturi kito pasirinkimo. Ligoninė ir joje esantis gydymas bei personalo priežiūra yra būtina, kai žmogaus sveikatos būklė nėra gera.

... Plačiau

    A.Zuokienė sulaukia daug vėžiu susirgusiųjų prašymų padėti, patarti, nukreipti pas tinkamus medikus. Atrodytų, žmogui, išgirdusiam diagnozę vėžys, turėtų būti atliekami visi būtini tyrimai, kovojama dėl gyvybės, normalaus gyvenimo užtikrinimo. Tačiau, deja, sveikatos sistemos mechanizmas yra visai kitoks. Sergantieji onkologinėmis ligomis susiduria su daugybe kliūčių, gaudami tai, kas jiems turėtų priklausyti – kokybiškas medicinos paslaugas, laiku atliktus tyrimus, konsultacijas, paskirtą gydymą.... Plačiau

 

  Dirbame, mokame mokesčius, tikėdamiesi, kad sutrikus sveikatai bus galima gauti nemokamą gydymą. Nemokamą gydymą gauti, žinoma, yra įmanoma, tik, deja, ne iš karto. Ar jūs, kankinama (-as) skausmo, lauktumėte keturias savaites, kol galėsite patekti pas ligos specialistą, ar rinktumėtės susimokėti keliasdešimt litų, kad pas gydytoją patektumėte be eilės tą pačią ar kitą dieną?

... Plačiau

  Rūkantys žmonės yra priklausomi nuo tabako, todėl jiems reikia surūkyti cigaretę. Jie tai daro lauke, automobiliuose, lauko kavinėse, namų laiptinėse, balkonuose ir kitose vietose. Tačiau ne dažnas rūkantis žmogus pagalvoja, kad šalia esantys suaugę žmonės ir vaikai yra priversti kvėpuoti tabako dūmais, kitaip tariant, priversti pasyviai rūkyti, taip sukeliant pavojų savo sveikatai.

... Plačiau

  Ne vienas žmogus yra atsidūręs situacijoje, kai susirgęs gauna nemokamą gydymą, tačiau jam vis tiek reikia primokėti už papildomas gydymo paslaugas, medikamentus ar kitas medžiagas. Taip nutiko ir Gražinai (vardas pakeistas), kuriai reikėjo papildomai primokėti už radiologinių tyrimų vaizdinę medžiagą.

... Plačiau

  Jaunos šeimos, auginančios vaikus, yra Lietuvos ateitis, todėl valstybė turėtų padėti jauniems žmonėms, kurių atlyginimai nėra dideli ir kurie neturi sukaupę didelių santaupų, įsigyti pirmąjį būstą. Šeima, turinti savo namus, jaučiasi saugesnė ir užtikrinčiau žvelgia į ateitį, ją sieja su Lietuva ir šeimos pagausėjimu. Atsižvelgiant į sunkią Lietuvos demografinę padėtį – jaunos šeimos ir jų esami bei būsimi vaikai yra pamatas, kuris turi sustiprinti mūsų valstybę.

... Plačiau

  Dažniausiai, kai suserga žmogus (vaikas ar suaugęs), gydytojas jam išrašo tam tikrus vaistus, pacientas po kurio laiko pasijunta geriau ir vėl gali būti pilnavertis visuomenės narys. Tačiau kartais paskirtas gydymas nepadeda, o liga vis progresuoja, tada galima išgirsti diagnozę, kad žmogus serga reta liga.

... Plačiau

  Žmonės dabartiniais laikais dėl ekonominės, socialinės ir politinės situacijos vis dažniau planuoja, kada jiems geriau susilaukti vaikelio. Tačiau dažnai pasitaiko ir neplanuoti nėštumai. Tiek vienu, tiek kitu atveju džiaugsmas, belaukiant mažo stebuklo, yra toks pats. Nors nėštumo laikotarpiu moteris turėtų tik džiaugtis gyvenimu ir rūpintis savo bei kūdikio sveikata, tačiau formalumai, siekiant užsitikrinti stabilias pajamas po gimdymo auginant vaikelį, gali aptemdyti laukimo euforiją.

... Plačiau

Ar įsivaizduojate, kad kas 11 minučių Lietuvoje moteris kreipiasi į policiją dėl šeimoje patiriamo smurto?

    2011 metų pabaigoje įsigaliojęs Smurto artimoje aplinkoje įstatymas atvėrė skaudžias visuomenės žaizdas – vien per pirmus penkis mėnesius, įsigaliojus įstatymui, policija sulaukė apie 11 tūkst. pranešimų apie smurtą šeimoje. Įstatyme numatyta, kad visais smurto artimoje aplinkoje atvejais nusikaltėliai turi būti nubausti. ... Plačiau

  Bemaž kiekviena šeima Lietuvoje, kuri turi mažų vaikų, savo mažylius veda į vaikų darželius. Vaikų darželiai naudingi keliais aspektais – pirma, vaikai gali socializuotis ir susirasti bendraamžių draugų, antra, leisdami vaikus į darželius, tėvai gali dirbti, patikėdami savo vaikų gerovę ir saugumą vaikų darželio personalui.

... Plačiau

Nei vienas neapsaugotas nuo ligos, ypatingai nuo retų ligų ir jų sukeliamų pasekmių. Valstybės sveikatos apsaugos sistema yra sukurta padėti kiekvienam šalies piliečiui, kuris susirgo ar gimė lydimas retos ligos, gyventi kiek įmanoma sveikesnį gyvenimą ir oriai jaustis visuomenėje.

... Plačiau

  Kiekvienas žmogus turi apgamų ant kūno. Dauguma žmonių jų turi nuo 10 iki 40. Kai kurie apgamai yra įgimti, t.y. su jais jau gimstama, o kiti yra įgyjami jau po gimimo. Būtent pastarieji ir yra skirstomi į gerybinius ir atipinius (nukrypstančius nuo normos) apgamus. Kartais nukrypimas nuo normos gali reikšti, kad žmogus serga melanoma.

... Plačiau

  Valstybė kompensuoja šimtus vaistų rūšių, tačiau ligų ir jas gydančių vaistų yra žymiai daugiau. Dažniausiai tokiems vaistams, kurių nėra kompensuojamųjų sąraše, per mėnesį reikia išleisti dideles pinigų sumas. Ką tada daryti paprastam žmogui – nusipirkti maisto ar vaistų? O juk, sumokėjęs mokesčius valstybei, tikiesi, kad tavimi bus tinkamai pasirūpinta ir prireikus vaistų, jie bus bent iš dalies kompensuojami.

... Plačiau