Dar visai neseniai šalį sudrebinęs tyrimų poligrafu skandalas užminė mįslę, kokia yra tyrimų poligrafu, vadinamuoju melo detektoriumi, praktika Lietuvoje ir kodėl atlikus tyrimus kyla skandalai, nepasitikėjimas rezultatais ir aidi kritika tyrimą atlikusiems specialistams. ... Plačiau

  Niekas neapsaugotas nuo nelaimių. Gražus stebuklo laukimas gali virsti ilgu budėjimu prie sergančio vaikučio lovytės ir alinančiu gydymu.

... Plačiau

  Jonui (vardas pakeistas) šis klausimas yra itin skaudus ir jautrus, nes jis prieš šiek tiek daugiau nei dešimt metų, dirbdamas medžio apdirbimo staklėmis, patyrė traumą ir neteko dešinės akies. Vilniaus Santariškių klinikose vyrui buvo atliktos kelios operacijos, kurių metu jam buvo pašalinta akis ir įdėtas akies protezas.

... Plačiau

     Praėjusiais metais atliktas Lietuvos mokinių mitybos įpročių tyrimas parodė, kad mūsų vaikai valgyklose maitinasi nepakankamai sveikai: daug mokinių vartoja per mažai vaisių ir daržovių, juodos duonos, žuvies, pieno ir jo produktų, geria daug saldžių gazuotų gėrimų,  karšto patiekalo valgykloje nevalgo daugiau nei pusė vaikų, o salotų ir vaisių  mokykloje valgo tik kas šeštas moksleivis, trečdalis vaikų iš valgyklos išeina nesijausdami sotūs ir pavalgę...... Plačiau

  

       Lietuvoje susiklosčiusi nekontroliuojama situacija – nors šalyje draudžiama veisti ir dresuoti kovinių veislių šunis ir jų mišrūnus bei jais prekiauti, tačiau siūlančių tokių šunų įsigyti – pilni skelbimų portalai, o nelegaliai veisiamų ir laikomų pavojingų bei kovinių šunų grėsmingai daugėja. Tačiau bet kokie siūlymai keisti esamą padėtį susilaukia šunų augintojų pasipiktinimo.... Plačiau

  Sanitarinės apsaugos zonos (toliau - SAZ) paskirtis yra apsaugoti žmones ir aplinką nuo neigiamo taršos šaltinių poveikio. Tačiau įstatymas numatė išimtį, jog galima nustatyti ir mažesnę nei Vyriausybės nurodyta, sanitarinę zoną.

... Plačiau

 

  Žmonės į teismo salę patenka dėl įvairiausių priežasčių ir aplinkybių, tačiau teisme asmenys turi teisę pasirinkti, kas juos atstovaus ir gins.

... Plačiau

 

  Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų aukoja labdarai. Tautiečiai noriai aukoja įvairiose labdaros projektuose, materialinėm gėrybėm ar gerais darbais padeda likimo nuskriaustiesiems bei remia įvairias nevyriausybines organizacijas, įgyvendinančias kilnius siekius bei tikslus. Aktyviai Lietuvos žmonės skiria ir 2 procentus nuo gyventojų pajamų mokesčio kaip paramą įvairiems subjektams, kurie turi paramos gavėjo statusą.  

... Plačiau

 

Pernai Seimas nutarė, jog ateityje pensinis amžius bus vienodas ir vyrams, ir moterims – 65 metai. Nuo šių metų pradžios pensinis amžius vėlinamas palaipsniui, moterims – 4 mėnesiais, vyrams – 2 mėnesiais per metus, kol senatvės pensijos amžius tiek vyrams, tiek moterims 2026 metais pasieks 65 metus. Pensinio amžiaus keitimas yra skausmingas daugeliui žmonių.

... Plačiau

 

 

  Globa – tai viena iš socialinės rūpybos sričių. Ši sritis yra svarbi tiek nepilnamečių vaikų globos klausimams spręsti, tiek pilnamečių, t.y. suaugusių asmenų, kurie nesugeba savimi tinkamai pasirūpinti dėl įvairių sutrikimų, rūpybos problemoms nagrinėti. Tačiau ši visuomenei svarbi sritis vis dar stokoja normalaus teisinio reguliavimo, kuris užtikrintų efektyvų neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų globos (rūpybos) organizavimą ir priežiūrą. Seimo narė A. Zuokienė iš įvairių savivaldybių sulaukė daugybės raštų, kuriuose atkreipiamas dėmesys į neveiksnių bei ribotai veiksnių asmenų globos (rūpybos) teisinio reguliavimo spragas, kurios privalo būti ištaisytos, norint sukurti teisingesnę ir saugesnę aplinką negalintiems už save pakovoti asmenims.

 

 

... Plačiau


                                                                                Justo Venslovo nuotr.

2010 kovo mėn.

      Dėl įstatymus pažeidinėjančios, mokesčių nemokančios ir nelegaliai veikiančios ir Lietuvoje neregistruotos bendrovės „Helvetia DM“ veiklos Netylek.lt kreipėsi į prokuratūrą, po to, kai mus pasiekė ne vienos moters pagalbos prašymas - sutramdykite nesąžiningai maisto papildus platinančią „Helvetia DM“!  Susigundžiusios nemokamai išmėginti pasiūlytų maisto papildų lieknėjimui arba nuo sąnarių ligų, moterys niekaip nebegali sustabdyti dabar nuolat joms siunčiamų naujų maisto papildų siuntų bei sąskaitų jiems apmokėti.... Plačiau

"Žmonės pateko į pinkles. Šios kompanijos veiklos voratinklis išties painus, tačiau faktų pripažinti veiklą neteisėta daugiau nei pakankamai. Man keista, jog prokurorai deramai neanalizavo sutarčių, nepatikrino bankinių atsiskaitymų, sumokėtų ar ne mokesčių bei kitų svarbių įrodymų. Apgauti tūkstančiai Lietuvos žmonių, todėl tyrimą būtina atnaujinti,“ – sako Seimo narė Agnė Zuokienė.

 

A.Zuokienės pranešimas: "Prašau atnaujinti ikiteisminį tyrimą ir apginti viešą interesą" (papildyta)

 

A.Zuokienės prašymas atnaujinti nutrauktą ikiteisminį tyrimą: (papildyta)

VVTAT priėmė nutarimą byloje  ir skyrė "Helvetia DM" 15 500 lt baudą: (papildyta)

Vilniaus m. apyl. prokuratūros nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą (2010 11 10)

Vilniaus m. apylinkės prokuratūros atsakymas - į A.Zuokienės skundą dėl ikiteisminio tyrimo vilkinimo

 

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra informuoja apie pradėtą ikiteisminį tyrimą! 

 

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos atsakymas apie vykdomą tyrimą bei vartotojų skundus
... Plačiau

     2011 02 08

     Oficiali statistika rodo, kad Lietuvoje alimentų vaikams nemoka apie 84 tūkstančių tėvų. Apie 130 tūkstančių vaikų (neoficialiai jų gali būti dvigubai daugiau) vienas iš tėvų neskiria jokio išlaikymo. Tėvai nepaisant to, ar gyvena santuokoje, nesusituokę, ar yra išsituokę, privalo materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. Vengiantys prisidėti prie vaiko išlaikymo tėvas ar mama (pasitaiko ir teismo sprendimo nevykdančių, piktybiškai alimentus vengiančių mokėti moterų) ne tik kad skriaudžia savo paties vaiką, bet ir tapdami valstybės skolininkais užkrauna didžiulę finansinę naštą valstybės biudžetui.... Plačiau

"Kad kuo daugiau tėvų atsakingiau žiūrėtų tiek į savo pareigas vaikams, tiek į įsiskolinimus valstybei, būtina numatyti drausminančias priemones, skatinančias atiduoti skolas valstybei jau po to, kai Vaikų išlaikymo fondo mechanizmas „įsijungė“. Tokia priemone siūlau asmenų, skolingų valstybei dėl savo vaikų neišlaikymo, duomenų skelbimą LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetiniame puslapyje, nurodant skolininko vardą, pavardę, gimimo datą ir įsiskolinimo dydį", - sako Seimo narė Agnė Zuokienė.

Seimo narės A.Zuokienės pateiktas Vaikų išlaikymo fondo įstatymo 11 straipsnio papildymo įstatymo projektas

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos atsakymas

LR Vaikų išlaikymo fondo įstatymas

 Estijos Ambasados klausėme:

Atsakymas apie piktybiškai nemokančius alimentų tėvus Estijoje:

Seimo narės A.Zuokienės pateiktas Vaikų išlaikymo fondo įstatymo 11 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas

 

  Šiuo metu keleivių vežimo reguliariais maršrutais paslaugoms yra taikomas standartinio 21 proc. dydžio pridėtinės vertės mokesčio (toliau - PVM) tarifas. Jo taikymas lemia važiavimo viešuoju transportu kainos didėjimą galutiniam vartotojui, o savivaldybės susiduria su vis didesnėmis problemomis, organizuodamos bendrus interesus tenkinantį keleivių vežimą viešuoju transportu. Pažymėtina, jog iki 2009 m. sausio 1 d. keleivių vežimo reguliariais maršrutais paslaugoms buvo taikomas lengvatinis 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio tarifas.

... Plačiau

Jau praėjo 5 metai nuo tada, kai Lietuvoje 2007-aisiais Žemės ūkio ministerija nustatė kokybinius maistingumo reikalavimus ir padarė ženklo „Kokybė“ aprašą, buvo sukurta Išskirtinės kokybės produktų (IKP) sistema, kuria siekiama padėti ypač mažiesiems gamintojams atrasti savo vartotoją, pasinaudojant produkto privalumu – aukštesne ir sertifikavimu patvirtinta produkto kokybe.... Plačiau